World of Warship

Grafik
3
Oyun zevki
4
Oynanabilirlik
3.5
Topluluk
4
Toplam puanı
3.5

World of Warships – Ateş serbest!

Donanma aksiyon oyunu – World of Tanks ve World of Warplanes’te sayısız tank bölüğünü ve uçak filosunu başarılı bir şekilde yok etmemizden sonra, Wargaming’in, daha muazzam ve etkileyici bir aksiyon oyunu ile geri dönmesi, sadece bir an meselesiydi. Bu fırsatı tabii ki hemen değerlendirip Wargaming.net’in en yeni ve en muazzam oynaması ücretsiz aksiyon oyunu olan World of Warships’i denedik. İşte incelememiz.

Resmi World of Warships fragmanı

Şimdi oyna

Oyun prensibi

World of Warships’te, geçen asrın ve II. Dünya Savaşı döneminin en ünlü savaş gemilerinin komutasını üstleniyorsunuz. Maceranıza, savaş gemilerinin en düşük seviyesi olan seviye I’de başlıyorsunuz. Fakat değişik deniz muharebelerine katılıp ilk galibiyetlerinizi elde ettikten sonra çabucak para ve tecrübe puanları ile ödüllendiriliyorsunuz. İkisini de geminize yeni parçalar almak için veya yeni bir savaş gemisi seviyesini açmak için kullanabilirsiniz. Bu şekilde adım adım ilerleyip sonunda en güçlü rakiplerinizi dahi batırmak için gerekli olan ateş gücüne sahip olacaksınız.

Onlarca savaş gemisi arasında seçim imkanı:

Şimdilik iki buçuk oynanabilir millet arasında seçim yapabiliyorsunuz. Peki niye iki buçuk? Çok sayıda Amerikan ve Japon savaş gemisi arasında seçim yapma imkanına sahipsiniz ve oyuna kısa süre önce ilk Rus gemileri de eklendi. Alışıldığı üzere, büyük olasılıkla bunun devamı da gelecek. Çünkü World of Tanks ve World of Warplanes’in de benzer şekilde geliştirildiğini göz önünde bulundurmak gerekir. World of Warships’in daha şimdiden 70’i aşkın oynanabilir gemiye sahip olması binaen, oyunun sonra hangi boyutlara ulaşabileceği tahmin edilebilir.

Ayrıntılara ve tarihi gerçekciliğe özen gösterilmiş:

Bahsi geçen gemileri dört farklı sınıfa ayrılıyor:  Uçak gemileri, muhripler, kruvazörler ve zırhlı gemiler. Her bir gemi sınıfı, savaş alanında kritik roller üstlenir ve tabii ki farklı güçlü ve zayıf yönlere sahiptir. Gemileri tıklayarak bunları gösteren bir genel bakışa erişebilirsiniz. Geminizin dayanıklılığı, görünürlüğü veya ateş gücüne dair bilgilerle geminin sizin oyun stilinize uyup uymadığını önceden öğrenebilirsiniz. Gemi modellerinde de birçok ayrıntıya dikkat edilmiş. Wargaming.net tarafından geliştirilen World of Tanks ve World of Warplanes’teki savaş araçlarında olduğu gibi, modeller ayrıntılı şekilde ve büyük özenle hazırlanmış.

Pürüzsüz oyun akışı:

Devasa çelik gemilerin oyun içindeki halini çok beğendik. Büyük gemiler, doğal olarak daha yavaş ve manevra kabiliyetleri daha düşük iken, bu zafiyetlerini daha büyük toplarla telafi ediyorlar. Uçak gemileri ve zırhlı gemiler bu bakımdan en güçlü olanlardır fakat onlara birkaç çevik muhrip yaklaştığında zor duruma düşebilirler. Böyle durumları önlemek takımın görevidir. Yapımcılar, gemilere farklı roller, güçlü ve zayıf yönler vererek oyunun rastgele bombardımana dönüşmemesini sağlıyor.

World of Warships’in özellikleri

  • Oynaması ücretsiz aksiyon oyunu: Butonu kullanarak kolayca kaydolun, istemciyi yükleyin ve oyuna başlayın. World of Warships, tamamen ücretsiz olarak oynanabilir.
  • Onlarca savaş gemisi: Gemiler ve milletler arasından favorinizi seçin ve devamlı genişleyen savaş gemisi sayısından yararlanın.
  • Çok ayrıntılı: Tarihi gerçeklere dayanan dizaynlar ve birçok detay, World of Warships’e tabii ki dahildir.
  • Pürüzsüz oyun akışı: Çok ayrıntılı ve geniş kapsamlı grafiklere rağmen World of Warships, çok oyunculu oyunlarda da daima akıcıdır.
  • Taktik takım oyunu: Her gemi, ayrı bir işleve sahip olmakla birlikte savaş alanında ve çok oyunculu muharebelerde önemli roller üstlenir.

Şimdi oyna

World of Warships inceleme sonucu

Yepyeni ve ücretsiz donanma aksiyon oyunu World of Warships, beklentilerimizi yine yerine getirdi. Bundan önce World of Tanks ve World of Warplanes’i oynamıştık ve bizi neyin beklediğini ve bekleyebileceğini aşağı yukarı tahmin edebiliyorduk. Bu bakımdan World of Warships de Wargaming.net’in yüksek standardlarına sadık kaldı. Grafikler harika, gemiler çok ayrıntılı ve büyüklüklerine rağmen sorunsuz bir şekilde denizlerde seyrediyor. Wargaming.net, son yıllarda savaş simülasyon oyunları geliştiricilerin bir numarası olmayı başardı ve World of Warships’i oynayan herkes bunun neden böyle olduğunu anlayacaktır.

Ekran World of Warship

Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*