War Thunder

Grafik
3.5
Oyun zevki
2
Oynanabilirlik
3.5
Topluluk
3.5
Toplam puanı
3

War Thunder – Kara, deniz ve havada kıran kırana savaş!

MMO Savaş Oyunu – Herkes savaşa hazır olsun! Kolay olmayacak ama yerine getirmemiz gereken bir görevimiz var! Ücretsiz MMO oyunu War Thunder, size İkinci Dünya Savaşı’nın ve Kore Savaşı’nın en amansız muharebelerini ekranınıza taşırıyor! Oyun çıkalı epey zaman geçmesine rağmen bir sürü gelişme yaşandı. Bunları sizinle paylaşmak istiyoruz.  

Resmi War Thunder fragmanı

Şimdi oyna

War Thunder’ın oyun prensibi

War Thunder, İkinci Dünya Savaşı’nın ve Kore Savaşı’nın şiddetli çarpışmalarını size sunuyor! İster karada, ister havada veya denizde mücadele edebilirsiniz; karar sizin. Her muharebenin başlangıç noktası garaj veya hangardır – burada ordu kolunu ve de oynamak istediğiniz milleti seçebilirsiniz ! War Thunder’ın en önemli özelliklerinden biri de, o dönem kullanılan tankların, tarihi gerçeklere dayalı olarak oyuna aktarılması. Yani çok sayıda gerçekçi uçak ve tank arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca savaş gemilerinin de yakın zamanda oyuna ekleneceği ilan edildi! Deniz savaşı an itibariyle daha kapalı beta evresinde olsa da War Thunder, bunlar eklendiğinde, iki savaşın tüm sahneleri içerecek. Oyuna katılmak için ücretsiz bir hesap açmanız ve oyunun istemcisini yüklemeniz yeterli!

Çeşitli görevler:

War Thunder, eşsiz bir şekilde farklı ordu kollarının çeşitliliğine ve önemine vurgu yapıyor.  Mesela büyük tank muharebelerinde uçaksavar tanklara sahip olmak çok önemli, yoksa savaş uçaklarına karşı korunamazsınız! Ön cephede savaşmak ise en iyi zırha sahip olan ağır tankların işi. Havada da yapılacak farklı görevler var. Ağır bombardıman uçakları düşman kara kuvvetlerine büyük zayiat verdirebilir fakat çevik avcı uçaklarından uzak durmak zorundalar!

Saf gerçekçilik:

War Thunder’daki yüksek seviyeli gerçekçilik, gerçekçi araçlar dışında, bilhassa harika hasar sisteminden de kaynaklanıyor. Mesela tek bir makineli tüfek kurşunu bile kokpitimizi delip pilotumuza isabet edebilir. Game Over. War Thunder’da düşmanınızı saf dışı etmek için bulunduğu aracı kullanılmaz hale getirmek yeterli değil; aracın mürettebatını da yok etmeniz gerekiyor. Bu durum özellikle tank muharebelerinde oldukça havalı sahnelere yol açıyor çünkü bir tür atış kamerası sayesinde son atışın nereye isabet ettiğini görebiliyorsunuz. Eğer top mermisi aracın içinde patlarsa düşman mürettebatın tamamı -tankın daha çalıştığı halde- saf dışı edilebilir!

Muhteşem grafikler:

War Thunder gibi bir oyun, bugünlerde sadece oyun mekanizmalarıyla değil, grafikleriyle de göz doldurmalı. War Thunder gerçekten muazzam görseller sunuyor! İster kokpitten görülen etkileyici bulutlar ve ışık efektleri olsun, ister tankların altında titreyen güzel peyzaj olsun – War Thunder olağanüstü grafikler sunuyor! Sadece oyun dünyasının güzelliği değil, tank ve uçakların çok ayrıntılı modelleri de nefes kesiyor.

Bilgisayar veya insan oyuncu:

Gajin Entertainment, harika bir arayüzün yanı sıra birbirinden farklı sayısız muharebe türleri de sunuyor. İster arkadaşlarınızla botlara karşı, ister büyük PvP çarpışmalarında olsun; hünerlerinizi göstermek için çokça imkan var! Hava muharebeleri ayrıca oyun kontrollerine göre de birbirinden ayrılır. Sadece aksiyon isteyenler için Arcade modu düşünülmüş. Bu modda uçaklar neredeyse kendiliğinden uçarken siz de tamamen çarpışmalara odaklanabiliyorsunuz. Simülasyon modunda ise uçağın kontrollerine ve ayarlarına dikkat etmeniz gerekiyor!

War Thunder’ın özellikleri

  • Tamamen ücretsiz: Ücretsiz bir hesap açıp oyun istemcisini yükleyin – silah seslerini duymaya başladınız bile, değil mi?
  • Çeşitli görevler: Uçaksavar tanklar, bombardıman uçakları ve yakında savaş gemileri: War Thunder tüm muharebe türlerini evinize taşıyor!
  • Benzersiz gerçekçilik: Artık bir tankı dakikalarca yaylım ateşine tutmanız gerekmiyor. İsabetli bir atış ile tankın tüm mürettebatını saf dışı bırakabilirsiniz!
  • Muhteşem grafikler: Oyundaki müthiş gerçekçilik grafiklerde de kendini gösteriyor. Oynarken nefesiniz kesilecek!
  • Bilgisayar veya insan oyuncu: Arkadaşlarınızla birlikte hem botlara hem de başka oyunculara karşı mücadele edin!

Şimdi oyna

War Thunder inceleme sonucu

War Thunder, tank, uçak ve gemi simülasyonlarını sevenler için mükemmel bir oyun! İkinci Dünya Savaşı’nda mücadele eden devletlerin, tarihi gerçeklere uygun olarak hazırlanmış savaş araçlarını kullanın, geliştirin ve hünerlerinizi gösterin! Gerçekçi balistik, muhteşem grafikler ve sayısız savaş araçları sizi ekrana kilitleyecek. İşin belki de en iyi yanı da War Thunder’ı bir kuruş bile ödemeden oynayabilmeniz! Siz de hazırlanıp War Thunder’ın savaş meydanlarında kendinizi gösterin!

Ekran War Thunder

Yapılan Yorumlar War Thunder

  • Oyun grafikleri ve uçak detayları mükemmel AMMAsı var. Uçakları kontrol etmek çok güç, alışmak için çok saatler, günler ve haftalar harcamanız gerekiyor. En önemlisi oyunu indirmek ve kurmak için harcayacağınız sürede saçlarınız beyazlıyor. Bunları bilerek oyunu oynamaya kalkınız.

Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*