Tentlan

Grafik
3.5
Oyun zevki
5
Oynanabilirlik
5
Topluluk
4
Toplam puanı
4.5

Tentlan – Eski Mayalar gibi hüküm sürün!

Tarayıcı tabanlı strateji oyunu – Avrupalılar Güney Amerika’yı keşfetmeden çok önce, Maya medeniyeti altın çağını yaşıyordu. Ücretsiz tarayıcı oyunu Tentlan da sizi işte bu altın çağa taşıyor! Lideri olduğunuz halkı gözetip kendi imparatorluğunuzu kurmalısınız.

Resmi Tentlan fragmanı

Şimdi oyna

Tentlan’ın oyun prensibi

Bu ücretsiz tarayıcı oyununu oynayabilmek için önce bir hesap açmalısınız. Bunu hallettikten sonra kendinizi doğrudan kendi kentinizin şantiyesinde buluyorsunuz. Maya yerleşimleri konusunda uzman olmayanlar, İtzel isimli danışmanın yardımına sevinecektir! Bu danışman size başlangıçta oyunun temel mekaniklerini açıklayarak kafa karışıklığı oluşmasını engelleyecek. İtzel’i yanınıza alarak tebaanıza ilk inşaat emirlerini verip ihtiyaç duyulan hammaddeleri tedarik etmekle uğraşabilirsiniz. Yeterince kireçtaşı ve obsidiyen topladıktan sonra da yeni binalar inşa etmeye başlayabilirsiniz. Şehrinizin kısa zamanda nasıl büyüdüğünü ve güçlendiğini göreceksiniz!

Gerçekçi Maya yaşamı:

Tentlan’ın geliştiricileri, gerçekten büyük özen göstererek güzel bir atmosfere sahip bir tarayıcı oyunu yaratmışlar. Binaların ve askeri birimlerin tamamı tipik Maya tasarımına sahip olup oldukça ayrıntılı bir oyun dünyası oluşturuyor! Mayaların ünlü piramitlerini devasa boyutta inşa edin ve jaguar ile kartal savaşçılarından oluşan güçlü bir ordu kurun. Tebaanız çoğunlukla mısır ve kakoa ile beslenecektir. Ayrıca Mayalar uzay ve astronomi hakkında sahip oldukları bilgileriyle de tanınır. Rasathanenizde imparatorluğunuzun önde gelen bilginleri yeni bilimsel keşiflerin peşinde olacak.

Araştırm sistemi:

Yukarıda da değindiğimiz gibi, Mayalar gökyüzündeki yıldızlarla oldukça ilgiliydi ve uzay hakkında büyük bir bilgi birikimine sahiplerdi. Tentlan’da fazla zaman geçmeden bir rasathane inşa edip yeni teknolojileri araştırmaya koyulacaksınız. Tıp, astronomi veya mühendislik alanlarında yaptığınız araştırmalar, çok sayıda yeni binalar ve askeri birimlerle mükafatlandırılıyor! Araştırmaların maliyeti, gıda tüketimi ve gerekli olan araştırmacı sayısı ile belirtiliyor. Yani gıda üretimine dikkat etmelisiniz çünkü karnı aç olan arastırmacılardan keşif yapmaları tabii ki beklenemez!

Sihirli ritüeller:

Tentlan’da gizemli ritüellerle Maya tanrılarının rızasını kazanabilirsiniz. Böylece mesela mevsimleri etkileyip yaz mevsiminin daha uzun sürmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde daha fazla mısır toplayıp ambarlarınızı doldurabilirsiniz. Ya da diyelim ki şehriniz kuşatma altında. Çetin bir kış dileyip düşmanlarınızın donmasını seyredebilirsiniz. Ritüeller dışında özel nimetler de kazanılabilir. Bunlar size kısıtlı zaman için özel primler sağlayacaktır!

Etki alanınızı genişletin:

Üssünüzü stratejik şekilde imar edip tanrıları hoş tutmak dışında, Tentlan’ın başka önemli bir parçası da çevredeki diğer liderlerle savaşmak! Bu yüzden araştırmalarınızı kısa zamanda savaşçı üretebilecek şekilde yürütmelisiniz. Bu oyunda da zaten bolca askeri birim bulunmaktadır! Vahşice savaşan jaguar ve kartal savaşçıları üretin ve düşmanlarınızı nasıl mağlup ettiklerine şahit olun. Uzak mesafeden savaşmak için sapanlı savaşçılarınızı kullanıp düşmanı ölümcül bir taş yağmuruna tutabilirsiniz! Tentlan’da hem başka oyunculara hem de bilgisayar tarafından yönetilen barbarlara karşı mücadele etme imkanınız var. Barbarlara karşı savaşmak başka oyunculara karşı mücadele etmeden önce bir çeşit alıştırma olarak görülebilir; zira başka oyuncuları yenmek, barbarları yenmekten çok daha zor!

Tentlan’ın özellikleri

  • Ücretsiz: Tentlan’ın geliştiricileri, Tentlan’ın ücretsiz olarak oynanabileceğini ve bunun ileride de böyle kalacağını net bir şekilde açıkladı!
  • Gerçekçi Maya yaşamı: Mayaların ünlü piramitlerini inşa edin ve jaguar gücüne sahip olan savaşçılarınızla sefere çıkın!
  • Araştırma sistemi: İmparatorluğunuzun önde gelen bilginlerine rasathanede araştırmalar yaptırın ve yeni teknolojiler elde edin!
  • Sihirli ritüeller: Havayı ve mevsimleri sihirli ritüellerle etkileyin. Tanrıların yardımıyla işiniz kolaylaşacaktır!
  • Etki alanınızı genişletin: Çevrenizdeki toprakları iyice araştırıp orada bulunan barbarlara ve diğer oyunculara saldırın!

Şimdi oyna

Tentlan inceleme sonucu

Tentlan gerçekten sıra dışı bir oyun dünyasına sahip bir tarayıcı oyunu! Güney Amerika’nın ormanlarını fethedip Mayaların gelmiş geçmiş en büyük lideri olun. Kendi şehrinizi kurun, ekonominizi canlı tutun ve halkınızın karnını doyurun! Efsanevi jaguar ve kartal savaşçılarıyla çevrenizdeki toprakları fethedin. Rasathanenizden yıldızları takip edip uzayın gizemlerini araştırın. Güney Amerika’nın derin ormanlarına seyahat etmeniz için sadece ücretsiz olan bir hesap ve güncel bir tarayıcı gerekli! Tentlan’ı, strateji oyunu seven ve Mayalara ilgi duyan herkese kesinlikle tavsiye ediyoruz!

Ekran Tentlan

Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*