Neverwinter

Grafik
4.5
Oyun zevki
3.5
Oynanabilirlik
3
Topluluk
3.5
Toplam puanı
3.5

Neverwinter – Canınız Zindanlar ve Ejderhalar mi çekiyor?

Fantezi MMORPG – Bu ücretsiz fantezi MMORPG, oyuncuyu sevilen oyun klasiği Zindanlar ve Ejderhalar’ın unutulmuş imparatorluklarına gönderiyor. O oyun serisinin müdavimleri, Neverwinter’e de çabuk ısınacak. Peki yeni başlayanlar da eğlenecek mi? Oyun incelememizi okuyup görün.

Neverwinter Resmi Fragman

Şimdi oyna

Neverwinter Oyun Bilgisi

Şehir tamamen harabeye dönmüş ve Lich Kraliçesi Valindra’nın ölü hizmetçileri tarafından sürdürülen kuşatma, dehşet şaçmaya devam ediyor. Acil yardım gerektiren bu durumda, bu ücretsiz fantezi MMORPG’nin macerası başlıyor. Bu savaşı sonlandırmak için, artık oyuncu olarak silahımızı alıp saldırganları püskürtmeliyiz. Bunu en iyi şekilde nasıl yapacağımızı, size Neverwinter’in en önemli özelliklerini ele alarak göstereceğiz:

Irklar, sınıflar… bolca seçenek

Neverwinter de tipik bir MMORPG gibi karakter seçimiyle başlıyor. Öncelikle Cüceler, Yarı Elfler, Buçukluklar, Yarı Orklar, İnsanlar, Tieflingler, Elfler ve Drow adıyla tanınan Karanlık Elfler arasında bir ırkı tercih etmelisiniz. Bundan sonra müstakbel kahramanınıza istekleriniz doğrultusunda eşsiz bir görünüm verebilirsiniz. Ama hala hazır değiliz, çünkü savaşçımıza uygun bir meslek sınıfı lazım: Muhafız Savaşçı, Kontrol Büyücüsü, Sadık Ruhban, Kurnaz Düzenbaz veya Büyük Silahlı Savaşçı arasında seçim yapabilirsiniz. Güçlü büyüleri sevenler Büyücüyü tercih edecektir, Düzenbazlar da pusu kurup sinsice saldırmakta ustalar. Kılıcı kapıp düşmanların arasına mı dalmak istiyorsun? O halde Büyük Silahlı Savaşçı senin için en doğrusu.

Boşuna “Zindanlar ve Ejderhalar“ dememişler

Neverwinter etkileyici şehirler ve çeşitli başka bölgelere sahip olsa da, bu ücretsiz fantezi MMORPG, özellikle zindanlar konusunda ait olduğu oyun serisinin hakkını veriyor. Çünkü her bölgede gizli koridorlarla, sinsi tuzaklarla ve başka tehlikelerle dolup taşan zindanlar buluyoruz. İçinizdeki kaşif tamamen salıverebilirsiniz ve bunun için çoğu zaman gizli hazinelerle mükafatlandırılıyorsunuz!

Çeşitli Dövüş Sistemi

Keşif çalışmalarından bir gün sıkılmamamız için, kendimizi bazen ani saldırılara karşı da savunmalıyız. Böyle durumlarda klasik Hack and Slash usulünde canavarları dövüyoruz, buna şarj edilebilir özel kabiliyetler ve başka yetenekler de dahil. Bize bolca tecrübe kazandırıp seviye artışlarını kolaylaştıran türlü oyun görevleri de oyuna ayrıca çeşitlilik katıyor.

Birlikte daha güçlüyüz

Bazı canavarlar, en güçlü savaşçılara bile fazla gelir – tek çare yardım bulmak. Özellikle mercili zindan akınlarını, tek başınıza kalkışmayın ve önce kendinize iyi bir takım bulun. Yanınıza yardım olarak dört yoldaş alabilirsiniz. Ve bunu yaptığınıza da değiyor çünkü daha zor görevler daha çok tecrübe ve ganimetle mükafatlandırılıyor. Hünerlerini başka oyunculara karşı denemek isteyenler, kolayca (grup olarak) PvP müsabakalarına katılabilir.

Neverwinter’in Özellikleri

  • Kişisel karakterler: 13 ırk ve meslek sınıftan kendi, tamamen kişisel karakterini geliştir.
  • Heyecanlı zindanlar: Kaşif rolüne soyun ve çok sayıda bulunan gizli koridorlu, tuzak ve hazinelerle dolu zindanı incele
  • Ödüllendirici takım çalışması: Kendine birden dörde kadar yoldaş bul ve zindan akınlarında bolca tecrübe ve ganimet elde et
  • Çok sayıda oyun görevi: Canavar avını bir kenara bırakıp Neverwinter’de sana sunulan birçok değişik görevi tamamla

Şimdi oyna

Neverwinter İnceleme Sonucu

Zindanlar ve Ejderhalar’ın hayranları, bu ücretsiz fantezi MMORPG’yi kesinlikle denemeli. Ama seriyi şimdiye dek tanımayanlara da Neverwinter bol çeşitli oyun zevki sunuyor. Özellikle çok sayıda bulunan farklı zindanlar, can sıkıntısına izin vermiyor. Bir ila dört yoldaşla beraber girişebileceğiniz zindan akınları, tam o çok sevdiğimiz MMORPG hissini veriyor. Devasa oyun görevi sayısı da her şeyi güzelce tamamlıyor.

Ekran Neverwinter

Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*