Grepolis

Grafik
2
Oyun zevki
2
Oynanabilirlik
2.5
Topluluk
2.5
Toplam puanı
2

Grepolis – Tanrıların gücüyle hükümdar olun!

Antik çağ tarayıcı oyunu – Tanrılar yardımcın olsun! Ücretsiz tarayıcı tabanlı strateji oyunu Grepolis’te, görevleri bir polis (antik Yunan şehir devleti) kurmak, ona hükmetmek ve onu görülmemiş şöhrete taşımak olan cesur fatihlerin rolüne bürünüyorsunuz. Bu oyun, sunduğu çeşitli olanaklar, harika grafikler ve Antik Çağ’ın yükseliş dinamikleri sayesinde strateji severler için gerçek bir cevher. Grepolis, en sevdiğiniz oyun olacak mı? İncelememizi okuyun ve kararınızı verin…

Resmi Grepolis fragmanı

Şimdi oyna

Grepolis hakkında oyun bilgisi

Sınırsız imkanların oyunu. Ücretsiz strateji oyunu Grepolis, stratejik kabiliyetlerinize sınır koymuyor. Nasıl hareket edeceğinize sadece siz karar veriyorsunuz. Hoş ve otantik oyun atmosferinin yanı sıra, çok sayıda özellik, benzersiz bir oyun tecrübesi sağlıyor. En iyi noktaları sizin için derledik.

Sınırlama yok:

Grepolis’te, oyuncuya hedefine ulaşmak – yani polisini genişletmek – için her yol açık. Binalar inşa ederek kendi şehrinizi genişletip daha fazla nüfus toplayabilirsiniz ya da yolu çıkıp yaklaşık 20.000 farklı adadan birine göçebilirsiniz. Başka oyuncularla ilişkiler konusunda da Grepolis sınır koymuyor. İsteyen, gönlünce rakiplerine saldırabilir, barışçıl yolları tercih edenler ise onlarla birleşip güçlü ittifaklar kurabilir.

İlahi yardım:

Antik Çağ’da geçen oyunların avantajı nedir? Tabii ki Yunan tanrıları! Zeus, Hades ve Poseidon’un dışında Yunan mitolojisinin birçok başka tanrısı da bulunuyor. Grepolis’te, oyuncu bunlara destek olmaları ve polisini gözetmeleri için bağlanabiliyor. Hangi tanrıya daha bağlı olacağınıza dikkat etmeniz gerekli çünkü her birinin farklı güçlü yönleri var. Böylece oyuncunun stratejik yeteneği de sınanıyor.

Devasa çarpışma:

Silahlı mücadele Grepolis’in önemli bir parçasıdır, zira sadece adanızda oturup durmak pek eğlenceli değildir. Bu oyunda hem bir donanma hem de kara kuvvetleri kurup teçhiz edebilirsiniz. Grepolis’te her yer muharebelere sahne olabilir. İster adalar olsun ister açık deniz. Bu nedenle saldırganlara karşı hazırlıklı olmak için tabii ki iki orduyu da iyi teçhiz etmek önemli. Savaşlarınıza katılacak müttefiklere sahip olmak da tabii yararlı. Bundan ötürü başka oyuncularla ittifak kurma imkanını göz ardı etmemekte fayda vardır.

Grepolis’in özellikleri

  • Sonsuz imkan: Antik Çağ’ın en büyük fatihi olma yolunda stratejini sadece ve sadece sen belirliyorsun
  • İlahi destek: Çeşitli tanrıların yardımına başvur ve sana en iyi uyan güçleri seç
  • Görev tamamlayarak ilerleyin: Çok sayıda mevcut olan görevleri tamamlayarak şehrinin büyümesine ve halkının çoğalmasına şahit ol
  • Ya savaş ya barış: Komşu oyuncuları mağlup et ya da onlarla başka oyunculara karşı ittifaklar kur
  • Destansı deniz muharebeleri: Kara ve deniz kuvvetlerini eğitip karada ya da denizde devasa muharebelere katıl
  • Ayrıntılı grafik: Kaliteli grafiklerin ve antik Yunanistan’ın otantik havasının zevkini çıkar

Şimdi oyna

Grepolis inceleme sonucu

Daha ne desek ki? Ücretsiz tarayıcı tabanlı strateji oyunu Grepolis, birçok yönüyle oyuncuyu kendisine hayran bırakıyor ve her strateji hayranını heyecanlandıracaktır. Pek çok özelliği dışında, bilhassa kısa görev tamamlama süreleri ve kolay oyun başlangıcı ile göz dolduruyor. Bütün bunların oyunun sunduğu çesitlilik ve Antik Çağ senaryosunun avantaj ve özellikleriyle birleşmesi, Grepolis’i türünün eşsiz bir örneği yapıyor. Kesinlikle denemeniz gereken bir oyun!

Ekran Grepolis

Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*