Dragon Awaken

Grafik
5
Oyun zevki
5
Oynanabilirlik
5
Topluluk
5
Toplam puanı
5

Dragon Awaken – Ateşlerin içinden yüksel

Tarayıcı tabanlı RPG – Vatanın kuşatma altındayken yaşlı bir ejderha dünyanı yerle yeksan etmek için uyanıyor. Yani güzel dünyanızı sıkıntılı günler bekliyor. Tabii ki böyle durumlarda dünyanın bir kahramana ihtiyacı var. Oynaması ücretsiz bir fantezi MMORPG olan Dragon Awaken’de, bu kanatlı kabusa gününü gösterebilirsiniz.

Resmi Dragon Awaken fragmanı

Şimdi oyna

Oyun prensibi

Oyun prensibi bakımından sizi Dragon Awaken’de büyük sürprizler beklemiyor. Her MMORPG’de olduğu gibi, oluşturduğunuz karakterinizi geliştirip gitgide daha iyi silah ve teçhizatla donatıyorsunuz. Başlangıçta bu pek de kolay olmayacaktır çünkü acemi çaylak olarak  önce yerel halkın ve potansiyel müttefiklerin saygısını kazanmalısınız. Adım adım şöhret basamaklarını tırmanıp yeni ekipmanlar, kabiliyetler ve düşmanlarınızı dize getirecek başka seçenekler elde ediyorsunuz.

Hibrit dövüş sistemi:

Dragon Awaken size dövüş sistemi bakımından gayet ilginç bir hibrit seçenek sonuyor. Benzer MMORPG’lerde genelde tam otomatik bir dövüş sistemi mevcuttur. Bu şekilde dövüşlerin tekrarında kolaylık sağlanırken oyuncunun elinden kontrol de alınmıs olur. Dragon Awaken’de ise bir orta yol seçilmiş. Bir yandan çarpışmalardaki bazı aksiyonlar otomatikman uygulanırken  diğer yandan da size kontrol olanağı sağlanıyor. Bu, gayet mantıklı bir özellik çünkü oyunun zorluk seviyesi yükseldiğinde kontrolü kendi elinize almanız faydalı olabiliyor.

Kendi ejderhanı uysallaştır:

Sıra dışı bir müttefik mi istiyorsunuz? Bir ejderhaya ne dersiniz? Dünyayı tehdit eden bir ejderhaya karşı başka bir ejderhayı kullanmak mı? Tabii ki! Kötü güçlerin eline düşmeyen ejderhalar da var, hatta bazıları sizin yanınızda mücadele etmeye bile hazır. Yanınızda böyle bir dost ile savaş meydanlarındaki düşmanlarınızı yakıp küle çevirmeniz pek uzun sürmeyecektir. Sadece az sayıda düşman ejderhanızın ateşine karşı dayanıklı. Böyle düşmanlarla karşılaştığınızda ejderhanızı power-uplarla güçlendirip onlara karşı yeni güçlerinizi kullanın.

Binekler ve dahası:

Oyunun temel özelliklerinden olan ejderhalar dışında keşfedilecek ve binilecek birçok şey daha var. Dragon Awaken’in oyun dünyasında alelade binekler ve başka özellikler de sizi bekliyor ve bunlar ücretsiz bir MMORPG için de oldukça geniş kapsamlı. Gizemli zindanlar, arena çarpışmaları ve olağanüstü kapsamlı bir yükseltme sistemi oyunun özelliklerinden sadece birkaçı. Bunlar oyuna hem derinlik veriyor hem de uzun süreli oynanabilirlik sağlıyor.  Oyun dünyasında saatlerce gezip dolaştıktan sonra bile hala yeni şeyler bulabilirsiniz. Yani keşif meraklılarını Dragon Awaken’de çok zengin bir oyun dünyası bekliyor.

Dragon Awaken’in özellikleri

  • Oynaması ücretsiz: Sadece kaydolun ve oyuna başlayın. Dragon Awaken’i hiçbir ücret ödemeden oynayabilirsiniz.
  • Hibrit dövüş sistemi: Stratejinizi belirleyin ve düşmanlarınızı heyecanlı çarpışmalarda alt edin.
  • Kendi ejderhanı uysallaştır: Bu kadim yaratıkların gücünü elde edip onları kendi hizmetinize alın.
  • Binekler ve dahası: Dragon Awaken’in oyun dünyasında sizi farklı farklı binekler dışında çok sayıda başka özellikler de bekliyor.

Şimdi oyna

Dragon Awaken inceleme sonucu

Sonuç olarak Dragon Awaken’in gayet güzel bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Ama tabii ki oyunun bir yenilik veya değişiklik sunduğu söylenemez. Genel olarak bu tür oyunlarda çokça kullanılan basmakalıplara Dragon Awaken’de de rastlıyorsuz. Yine de bunlar Dragon Awaken’in eğlenceli bir oyun olduğu gerçeğini değiştirmez. Çünkü bu fantezi MMORPG’nin hem dövüş sistemi hem de ejderha uysallaştırma özelliği oyun zevkini kelimenin tam anlamıyla ateşlendiriyor. Ayrıca geniş oyun dünyası ve sayısız oyun özellikleriyle de uzun süreli oynanabilirlik sunuyor. Oyunu deneyin ve Dragon Awaken’i tecrübe edin. Büyük olasılıkla pişman olmayacaksınız.

Ekran Dragon Awaken

Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*