Wartune

Grafik
2.5
Oyun zevki
2.5
Oynanabilirlik
3
Topluluk
2.5
Toplam puanı
2.5

Wartune – Harika strateji ve rol yapma oyunu karışımı

Strateji MMORPG’si – Hem strateji ve üs kurma oyunlarını hem de rol yapma oyunlarının karakter gelişimini seviyor musun? Uzun zamandır ikisinden birini seçmek zorundaydınız ama bu dönem artık bitti. Ücretsiz tarayıcı oyunu Wartune, nihayet bu iki oyun türünün en iyi özelliklerini birleştiriyor. Ama böyle bir karışım nasıl oynanır? Sizin için inceledik…

Resmi Wartune fragmanı

Şimdi oyna

Wartune’un oyun prensibi

Wartune, başarılı bir strateji ve rol yapma oyunu karışımı olarak oyuncuya tarayıcınız için birçok oyun imkanı sunuyor. Ücretsiz tarayıcı oyunu Wartune’da sizi bekleyenleri en iyisi kendiniz okuyun ve görün.

Yapacak çok şey var:

Ücretsiz tarayıcı tabanlı strateji oyunu Wartune’da, dünyayı, askerleriyle birlikte şeytani güçlerin tehdidinden kurtarmak zorunda olan cesur bir kahramanın rolünü üstleniyorsunuz. Fakat Wartune’da kahramanların işi hiç de kolay değil. Kendi şehrinizi kurup savunmalısınız, ordular toplanıp eğitilmeli ve tabii ki kendinizi ve kabiliyetlerinizi de geliştirmelisiniz.

Strateji oyunu ögeleri:

Çok sayıda görev, aşama ve zindanlarda acımasız şeytanların hakkından gelmek için tabii ki ilk olarak etkili bir ordu kurulmalı. Ordunuz, başlangıçta çok ilkel bir durumda olduğu için öncelikle gerekli olan kaynak binalarını inşa etmelisiniz. Şehriniz böylece adım adım büyür ve daha iyi birimlere erişim kazanmak için kışlalar, tapınaklar ve başka binalarla genişletilebilir.

Rol yapma oyunu ögeleri:

Şehir gelişiminin yanı sıra tabii ki kahramanın da kabiliyetlerini iyileştirmeli. Kahramanınız için önce üç sınıftan birini (Savaşçı, Büyücü, Okçu) seçmelisiniz. Kahramanınızın kabiliyetlerini en iyi kaynakların bulunduğu yerlerde iyileştirebilirsiniz. Bunun için küçük bir ordu kurup tek başınıza veya başka oyuncularla birlikte etrafınıza bir sefer düzenleyebilirsiniz.

Görevler, aşamalar, etkinlikler ve dövüş sistemi:

Wartune, toplam 4 tek oyunculu oyun aşaması ve 7 çok oyunculu oyun aşamasına sahip. Bunun dışında -tek başınıza ya da başka oyuncularla birlikte oynayabileceğiniz- sayısız görev ve düzenli topluluk etkinlikleri var. Dövüş ve şehir kurma sistemi biraz Heroes of Might and Magic gibi klasikleri anımsatıyor. Wartune’da da kahramanınız farklı sihirler öğrenip askerler, Griffin’ler veya baş meleklerden oluşan ordusuyla sefere çıkabilir.

Wartune’un özellikleri

  • Süper görsellik: QTE (Quick-Time-Event) dövüş sistemi ve önceden hesaplanmış 3D grafikleri sayesinde harika grafikler
  • Eşsiz kahramanlar: Kendine has yeteneklere ve teçhizata sahip olan 3 eşsiz kahraman sınıfı (Savaşçı, Büyücü, Okçu)
  • Çeşitli görevler: Sürükleyici bir hikaye ve sayısız aksiyon dolu zindan ve görev
  • Strateji oyunu: Kendi şehrinizi kurun, asker toplayın, başka oyunculara karşı savunun ve kendi seferlerinizi düzenleyin
  • Takım oyunu: Başka oyuncularla bir araya gelin ve beraber oyunun co-op modunu veya zindanları oynayın
  • Müsabakalar: Zorlu mücadeler sonucunda elde ettiğin teçhizatı ve becerini arenadaki heyecanlı PvP dövüşlerinde göster

Şimdi oyna

Wartune inceleme sonucu

Ücretsiz tarayıcı oyunu Wartune, oyuncuya çok sayıda farklı özellik sunuyor. Kahraman sınıfları ve kendi şehrinizi imar etme olanağı ile rol yapma oyunlarının/MMORPG’lerin ve strateji oyunlarının en güzel özelliklerini birleştiriyor. Oyunun hikayesi de bir tarayıcı oyunu için gayet heyecanlı şekilde kurgulanmış ve sürükleyici bir atmosfer sunuyor. Biz bu oyunla güzel bir vakit geçirdik ve size de denemenizi öneririz.

Ekran Wartune

Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*