Stormfall: Age of War

SF_EN_278x173_2015-1102_Dali_03
Grafik
4.5
Oyun zevki
4.5
Oynanabilirlik
4.5
Topluluk
4.5
Toplam puanı
4.5

Stormfall: Age of War – Darkshine’ı kurtarın ve içinizdeki hükümdarı gösterin

Tarayıcı tabanlı strateji oyunu – Darkshine dünyası, savaşlar sonucunda harap ve parçalanmış halde ve sizin göreviniz onu tamamen yok olmadan kurtarıp tekrar    birleştirmek. Ünlü geliştirici Plarium Games’in ücretsiz fantezi tarayıcı oyunu Stormfall: Age of War işte böyle başlıyor. Ülkenin yeni hükümdarı olarak büyük zorlukların üstesinden gelmelisiniz, barış sağlamalısınız ve Darkshine’da süregelen savaşları sonlandırmalısınız. Sizi büyülü, carpışmalar ve ejderhalar gibi mistik yaratıklarla dolu fantastik bir dünya bekliyor. Bunlar ilginizi çekti mi? Oyunu sizin için mercek altına aldık…

Resmi Stormfall: Age of War fragmanı


Şimdi oyna

Stormfall: Age of War oyun bilgisi

Ücretsiz fantezi strateji oyunu Stormfall: Age of War’da Lord Oberon tarafından hükümdar olarak belirlendiniz. Fakat ülke kargaşa içinde ve hakimiyetinizi pekiştirmeniz gerekiyor. Kale kumandanı olarak amacınız, krallığınızı tekrar refaha kavuşturmak. Halkınızın geçimini sağlıyor, kalenizi genişletiyor ve düşmanlarınızı titretecek bir ordu kuruyorsunuz. Stormfall: Age of War’ın en önemli özelliklerini sizin için derledik.

Kaynak yönetimi

Güçlü bir krallık kurabilmek için tabii ki gerekli kaynaklara ihtiyacınız var. Stormfall: Age of War’da dikkat etmeniz gereken üç temel kaynak bulunuyor: demir, altın ve gıda. Bunları yeterli miktarda sağlamak için, hemen oyun başlangıcından itibaren maden ocakları ve çiftlikler kurmanız ve devamlı olarak geliştirmeniz önerilir. Kaynaklarınızı keza düzenli olarak genişletilmesi gereken depolarda biriktiriyorsunuz. Ne kadar çok kaynak biriktirirseniz, kuracağınız ordu da o kadar iyidir ve mücadele gücünüz artar. Kaynakların varlığı her yerde farklıdır. Bu yüzden komşu hükümdarlarla ticaret yapmakta fayda var.

Kaybedilmiş Sanatlar’ı keşfedin

Kaynaklar önemli olsa da, dikkat etmeniz tek şey bunlar değildir. Lost Arts (“Kaybedilmiş Sanatlar“) olarak bilinen ve savaş sebebiyle kaybolan bilgiler içeren tomarlar büyük önem taşıyor. Bunları bulup deşifre etmekle birçok avantaj sağlanabiliyor. Bunlardan bazıları mesela özel askeri birimler, özel binalar ve hatta size savaşlarda yardımcı olacak ejderhalar ve benzer mistik yaratıkların kontrolü de bulunuyor. Bundan dolayı mümkün olduğu kadar Kaybedilmiş Sanat’a sahip olmak, düşmanlarınıza karşı bir avantaj elde etmek için çok faydalıdır.

İmparatorluğun inşası

Fantastik maceranızın merkezi tabii ki kaleniz. Kalenizi en iyi şekilde geliştirerek düşman saldırılarına karşı tahkim etmeniz gereklidir. Kale inşasında şahsi istekleriniz sadece düşük ölçüde sınırlanıyor. Zevkinize göre inşa edip geliştirebileceğiniz birbirinden farklı bina türleri bulunuyor. Böylece her oyuncu kendi şahsi oyun tarzını bulup gerçekleştirme imkanına sahiptir. Tabii ki verdiğiniz kararların sonuçlarını göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü etrafınızda savunmanızda açıklar veya yetersizlikler bulduğunda size saldırmaya hazır olan birçok düşman bulunacaktır.

Stratejik çarpışmalar

Tabii ki yükselmek isteyen bir hükümdar olarak hep savunmada olmak olmaz. Kendi ordunuzu kurup rakip oyunculara saldırarak Darkshine’ı kontrolünüz altına almaya çalışmalısınız. Bunları tabii ki tek başınıza yapmak zorunda değilsiniz. Başka oyuncularla birlikte ittifaklar kurabilirsiniz. Böylece hem ticarette hem de savaşta önemli bir avantaj elde etmiş olursunuz. Beraber başka ittifaklara veya Balur’un karanlık güçlerine karşı mücadele edebilirsiniz. Stormfall: Age of War’da başarının sırrı doğru stratejiyi uygulamak.

Stormfall: Age of War’ın özellikleri

  • Kurtarıcı: Hükümdar olarak göreviniz, güçlü bir imparatorluk kurup Darkshine’ı tekrar birleştirmek
  • Kişisel şekillendirme: Kalenizi birbirinden farklı binalarla donatın ve önceliklerinizi belirleyin
  • Kaynaklar: İmparatorluğunuz için önemli olan kaynakları sağlayın, ticaret yapın ve etkili bir ordu kurun
  • Strateji: Diğer oyuncularla birlikte veya onlara karşı mücadele edin, fetihler yapın ve değerli kaynakları ele geçirin
  • Ittifaklar: Bir ittifaka katılın veya kendi ittifakınızı kurup beraber mücadele edin
  • Gizli bilgi: Kaybedilmiş Sanatlar’ı içeren tomarları bulup özel kabiliyetler ve avantajlara sahip olun

Şimdi oyna

Stormfall: Age of War inceleme sonucu

Ücretsiz tarayıcı tabanlı fantezi oyunu Stormfall: Age of War’da yok yok: muhteşem bir fantezi ortamı, çok sayıda kişisel karar verme imkanı, bolca strateji ve dostlarınızla birlikte veya onlara karşı oynama imkanı. Diğer Plarium Games oyunları gibi Stormfall: Age of War da klasik fakat özel bir oyun ve size saatlerce ekrana bağlayacak!

Stormfall: Age of War’a dair resimler

 


Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*