OGame

Grafik
5
Oyun zevki
5
Oynanabilirlik
5
Topluluk
5
Toplam puanı
5

OGame – Tarayıcı ile oynanan harika bir bilim kurgu strateji oyunu

Tarayıcı uzay oyunu – Ücretsiz gerçek zamanlı strateji oyunu OGame, şu an en başarılı bilim kurgu tarayıcı oyunlarından biridir. Binlerce oyuncu ve 29 ülke versiyonu ile dikkatimizi çekmek zorundaydı. Fakat oyun niye bu kadar başarılı? Sizin için inceledik.

Resmi OGame fragmanı

Şimdi oyna

Oyun prensibi

Her oyuncunun OGame’deki hedefini birkaç kelimeyle ifade edilebilir: evrenin hakimiyetini ele geçirmek. Tabii, söylemesi kolay. İmparatorluk yolunda dikkat edilmesi gerekenleri burada okuyabilirsiniz:

Saldırgan korsan veya barışsever tüccar:

Ücretsiz bilim kurgu tarayıcı oyunu OGame, oyuncuya, oyun karakterini temelde serbestçe geliştirme imkanı tanıyor. İster saldırgan bir korsan olarak başka oyuncuların filolarına ve gezegenlerine saldırın, ister barışsever tüccar olarak devasa ham madde gezegenlerini geliştirip zengin olun veya güçlü bir ittifakın lideri olarak politikaya yön verin – oyuncu oynama şeklini isteğine göre belirleyip uyarlayabilir. Ayrıca ittifaklarda, değişik oyuncuların dengeli oranda olması önem taşıyor (savaşçı, tüccar, bilimci vs.).

İlk gezegeniniz:

Evrene egemen olabilmek için, öncelikle ekonomik ve askerî altyapı oluşturmak gerekiyor. Kullanılabilir temel ham maddeler metal, döteryum ve kristaldan oluşuyor. Bunları, önce maden ocaklarını ve mineral bölgelerini inşa edip geliştirerek çıkarmalısınız. Ham maddelere yağmayla, bilinmeyen gezegenlere sefer düzenleyerek veya başka oyuncularla ticaret yaparak da erişebilirsiniz. Ana gezegeninizi ekonomi, askerî, üretim ve savunma binaları ile donattıktan sonra, yeni gezegenleri fethetmeye koyulabilirsiniz. Bunun için araştırmalar ve teknolojiler büyük önem taşıyor.

Bilgi güçtür:

Bilim ve bilgi, ücretsiz bilim kurgu strateji oyunu OGame’in temel unsurlarından birini teşkil eder. Temel araştırmalar, tahrik sistemi araştırmaları, genişletilmiş araştırmalar ve savaş araştırmalarından oluşan 4 ana dala dahil olan birçok teknoloji, oyuncunun, misyonları bitirmesine, yeni birlikler ve binalar inşa etmesine ya da yabancı gezegenlerde koloni kurmasına yardımcı oluyor. OGame, oyuncuyu hazır yolları kullanmaya pek zorlamıyor. Bilakis: Oyuncu, yeni yollar kullanmaya ve farklı araştırmaları birleştirmeye teşvik ediliyor. Böylece her oyuncu, kişisel oyun tarzını belirleyebiliyor.

İttifaklar ve imperatorlar:

OGame’de başarılı olmak için, oyuncular işbirliği etmeli. Bu bağlamda ya mevcut bir ittifaka katılmanız ya da kendi ittifakınızı kurmanız önerilir. Bu ittifaklar çoğu zaman belli bir ittifak sistemi de geliştirir. Bu sistem çerçevesinde oyuncular, Ekonomi Bakanlığı, Savunma Bakanlığı, vs. gibi makamlar elde edebilir. Farklı ittifaklar arasındaki ilişki, yoğun ekonomik işbirliği veya askerî ittifak ile yıllar süren şiddetli savaşlar arasında değişebilir. İmparatorlarla siyasî temaslar da başlatılabilir.

Özellikler

  • Kolay başlangıç: OGame, yeni oyuncuları başlanğıç ve üs kurma evresinde saldırılara karşı koruyan bir mekanizmaya sahip!
  • Esnek zorluluk derecesi: Artan gezegen, birlik ve bina sayısıyla oyunun zorluğu da artıyor. Uzun süreli oyun zevki garanti!
  • Araştırmalar: OGame’de çok sayıda araştırma var. Her oyuncu böylece tamamen farklı bir oyun tarzında uzman olup avantajlar sağlayabilir
  • İttifak sistemi: OGame, kapsamlı ve yenilikçi ittifak sistemiyle, beraber planlanmış saldırılardan siyasî gelişime kadar göz dolduruyor!
  • Ödüllü: OGame, 2010’da Müşteri Desteği ve Yılın Tarayıcı Oyunu dallarında Alman Geliştirici Ödülü’ne aday gösterildi!
  • Ücretsiz: OGame, oynaması ücretsiz bir bilim kurgu tarayıcı oyunu olarak tüm oyuncular için ücretsiz ve direkt web tarayıcısı üzerinden oynanabiliyor!

Tavsiyeler & Tüyolar

  • Savunma: Güçlü oyuncular, bol kaynaklı gezegenlere saldırmayı severler. Bu yüzden fazla göze batmayın. Kaynaklarınızı hemen kullanın.
  • Enerji: Her zaman güneşlere yakın yerlerde koloni kurun. Solar uydularıyla orada daha çok enerji üretebilirsiniz.
  • Yer kıtlığı 1: İlk üç gezegen küçüktür. Bu yüzden bunlarda kaynakları çıkarmaya konsantre olun.
  • Yer kıtlığı 2: Sadece 100’den fazla alana sahip olan gezegenlere koloni kurmaya çalışın çünkü bunlarda yeterince yer var.

Şimdi oyna

OGame’in inceleme sonucu

Ücretsiz bilim kurgu tarayıcı oyunu OGame, çok başarılı bir bilim kurgu tarayıcı oyunu olmuş. Ustaca yapılmış bir kurma ve strateji oyunu karışımı olan OGame, ekonomik ve stratejik gereklilikleri, çatışma ağırlıklı uzay muharebeleriyle birleştiriyor ve herkese zevk verecek bir oyun sunuyor. Birçok ülkede elde ettiği hızlı başarı da bunu gösteriyor. Uzay senaryolarını ve kurma simülasyonlarını sevenler, bu oyunla iyi vakit geçireceklerdir.

Ekran OGame

Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*