Crossfire

Grafik
3
Oyun zevki
3.5
Oynanabilirlik
3.5
Topluluk
2
Toplam puanı
3

Crossfire – Farklı bir FPS oyunu!

MMO/First Person Shooter – Dikkat! Düşman ateş açıyor! Ücretsiz FPS oyunu Crossfire’da, birbirine rakip iki paralı asker grubu arasındaki heyecan verici çatışmalara müdahil oluyorsunuz. Bu oyun, Counter-Strike ve Call of Duty gibi oyunların hayranlarını da mutlaka heyecanlandıracaktır! Crossfire’ın neden iyi bir oyun olduğunu şimdi öğreneceksiniz!

Resmi Crossfire fragmanı

Şimdi oyna

Crossfire’ın oyun prensibi

Crossfire, SmileGate tarafından geliştirilen ücretsiz bir taktiksel FPS oyunu. Koreli bir şirket olan SmileGate’in, Counter-Strike gibi oyunlardan tanıdığımız bir oyun türünü nasıl ele alacağı tabii ki merak konusuydu. Şunu söyleyebiliriz; Crossfire, artık biraz tozlanmış bir oyun türü olan FPS’lere birçok yenilik getiriyor! Çok sayıda oyun modu ve harika mükafat sistemi SmileGate’in bu tür oyunlara yaklaşımı konusunda iki örnek teşkil ediyor! Sizi Crossfire’da daha nelerin beklediğini, en önemli oyun özelliklerini ele alarak şimdi inceleyeceğiz.

Çeşitli oyun modları:

Oyuncular, Counter-Strike ve benzeri çoğu oyunda az sayıdaki oyun modlarını kısa sürede kavrar ve oyuncuyu başka bir yenilik de beklemez. Crossfire’ın geliştiricileri ise birçok eğlenceli ve çeşitli oyun modu düşünmüşler. Zombilere karşı savaşmayı sevenler Biohazard Modu’nda arkadaşlarıyla birlikte bir sürü zombiyi yok edebilir! Predator Modu’nda ise oyuncular birbirine karşı mücadele eder ve bunlardan bazıları özel silah ve yeteneklere sahip olan “Predator” olarak düşman avına çıkar. Yani Crossfire’ı özel kılan ve diğer FPS’lerden ayıran şey, uzun süre keyif alacağınız çok çeşitli ve eğlenceli oyun seçenekleridir! Crossfire incelememizde tam on oyun modu saydık ve muhtemelen ileride daha da fazlası gelecek.

Tonlarca silah:

Crossfire’da eksik olmayan bir şey varsa o da silahlardır! Bunlar ana silah, yan silah, yakın dövüş silahı ve el bombaları veya fırlatılan silahlar kategorilerine ayrılır. Bu ana kategorilerin de alt kategorileri bulunur, mesela av tüfekleri, makineli tabancalar ya da ağır makineli tüfekler. Her alt kategoride ise 100 civarı farklı silah bulunur ki bunlar da ayrıca muhteşem skin ve modifikasyonlara sahiptir! İster Smiley skinli el bombaları olsun, ister altın kaplamalı baltalar, tonlarca sıradışı silah var! Bu silahlara misyonlarda çok iyi sonuçlar elde ederek veya oyun içi mağazadan satın alarak sahip olabilirsiniz. Eğer koleksiyon yapmayı seviyorsanız, Crossfire tam size göre!

Oynanabilir karakterler:

Oyun karakterleri konusunda da Crossfire en azından kısmen alışılmışın dışına çıkıyor. Crossfire’da; GSG9, SWAT veya SAS gibi tanınmış özel kuvvetlerin dışında çok sayıda özel grup da mevcut. Mesela DX isimli, sadece kadınlardan oluşan bir paralı asker grubu var ve bu Nano-Ghost’larla mücadelede uzman. European Task Force da hayal ürünü bir özel kuvvet ve Avrupa’ya yönelik terör saldırılarını önlemekle görevli. Böylece Crossfire sadece yüzleerce kullanılabilir silahla değil, 20’yi aşkın farklı özel kuvvet veya fraksiyon ile de büyük bir çeşitlilik sunuyor!

Düşük sistem gereksinimleri:

Crossfire’ın ilk bakışta biraz tozlanmış gibi görünen oyun grafiklerini yine de bir özellik olarak değerlendiriyoruz. Çünkü oyun istemcisi şaşırtıcı derecede küçük boyutlu ve düşük sistem gereksinimleri sayesinde Crossfire’ı neredeyse her bilgisayarda oynayabilirsiniz! Böylece Crossfire çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip ve sunucular daima dolu oluyor. Hep en yeni bilgisayar donanımlarına yönelik oyunları incelemeye alışmışken, en iyi grafiklere değil de oyun keyfine odaklanan bir oyunu ele almak doğrusu hoşumuza gitti. Yani Crossfire’ı bir denemek isteyenler bunu yeni bilgisayar donanımına para harcamak zorunda kalmadan da yapabilir!

Crossfire’ın özellikleri

  • Tamamen ücretsiz: Aksiyona dalmak için oyunun web sitesinde kaydolmanız ve küçük boyutlu oyun istemcisini indirmeniz yeterli!  
  • Çeşitli oyun modları: Çok sayıda haritada zombi ve düşman hatlarının arkasına sızma gibi farklı oyun modlarını oynayın!
  • Tonlarca silah: Elde ettiğiniz iyi sonuçlarla gitgide daha iyi silahlar, skinler ve yararlı modifikasyonlar kazanın!
  • Oynanabilir fraksiyonlar: Birçok farklı özel kuvvetler biriminin rolüne bürünün ve bütün dünyanın özel kuvvetleriyle tanışın.
  • Düşük gereksenimler: Crossfire’ı neredeyse her bilgisayar sisteminde oynayabilirsiniz! Yani pahalı bilgisayar donanımına gerek yok!

Şimdi oyna

Crossfire inceleme sonucu

Yapımcı SmileGate’in ücretsiz taktiksel shooter oyunu Crossfire, FPS türü oyunlara yeni bir soluk getiriyor! Özellikle türlü türlü oyun modları hoşumuza gitti. Yanınıza üç arkadaşınızı alın ve birlikte sonu gelmeyen zombi dalgalarına karşı mücadele edin. Tabii ki Team Deathmatch gibi klasik modlar da var. İyi oynayanlar bolca puan ve böylece devasa bir cephaneden gitgide daha çok silah ile mükafatlandırılıyor. Counter-Strike ve benzeri oyunları sevenler Crossfire’ı kesinlikle denemeli! Biz ise Crossfire sunucularını uzun süre daha işgal edip silah koleksiyonumuzu tamamlayacağız!

Ekran Crossfire

Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*