Aion

Grafik
4.5
Oyun zevki
4.5
Oynanabilirlik
4.5
Topluluk
4.5
Toplam puanı
4.5

Aion: Ücretsiz World of Warcraft !

Fantezi rol yapma oyunu: Aion, uzun zamandır piyasadaki en popüler ücretsiz MMORPG (çok oyunculu rol yapma oyunu) oyunlarından biridir. Aion, kusursuz oynanabilirliğin yanısıra olağanüstü grafiği ve devamlı gelen ek paketleriyle göz dolduruyor. Yepyeni yamanın çıkışıyla birlikte Aion’un yeni 4.0 versiyonunu sizin için inceledik.

Resmi fragman

Şimdi oyna

Oyun prensibi

Ücretsiz fantezi MMORPG oyunumuz, ismi itibarıyla tanrı Aion’u konu alıyor. Atreia dünyasını ve Asmodyalılar ile Elyoslar’dan oluşan sakinlerini yaratan odur. Sakinlerin yanısıra Balaur adlı dünya muhafızları da yaratıldı. Fakat bunlar istenildiği gibi gelişmedi ve dünya sakinlerine karşı ayaklanıp onları öldürmeye ve köleleştirmeye başladılar. O zamandan bu yana, bu 3 taraf Atreias dünyasına hakim olmak için savaşıyor.

Taraflar, sınıflar, kahramanlar:

Oyuncu, iki oynanabilir taraf arasında seçebiliyor. Bunlar elflere benzeyen Asmodyalılar ve insanî Elyoslar. İki taraftan birini seçtikten sonra sonraki sınıfınızı belirleyebilirsiniz. Seçiminizi yaparken karakterinizin sonra üstleneceği görevleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Hem Elyoslarda hem de Asmodyalılarda 6 temel karakter sınıfı var: Gözcü, Büyücü, Rahip, Savaşcı, Sanatçı ve Mühendis. 6 temel sınıf da oyunun sonraki seyrinde ikişer alt sınıfa bölünüyor, mesela Gladyatör ve Tapınak Şövalyesi, Savaşcının alt sınıflarıdır. Her sınıfın tabii ki karakter gelişimi çerçevesinde geliştirmeniz gereken kendine has özellikleri ve kabiliyetleri var.

İttifak sistemi:

Aion’da oyuncu ve grup olarak başarılı olabilmek için mücadelelerde her karakter sınıfının yeteneklerini doğru şekilde kullanmalısınız. Bu bağlamda mücadeledeki kullanım zamanlaması çok önemlidir. Çok güclü düşmanları yenmek için, Aion oyuncuları beraber mücadele eden gruplar oluşturur (akınlar). Değişik kabiliyetlerin doğru kombinasyonu, epik ve aşırı güçlü boss’ları yok edebilen veya mercilerin ve zindanların üstesinden gelebilen çok etkili bir grup oluşturur.

Grafik ve Hikaye:

Far Cry grafik motoru, yapımcılara en yeni teknoloji ile çok ayrıntılı oyun dünyaları yaratma olanağı verdi. Yapımcıların, kuş bakışı veya uçuş modundaki oyun dünyası turlarını kullanırken ayrıntılara verdiği değer özellikle etkileyici. Aion’un, görsel olarak güzel grafiğinin yanısıra başka göze çarpan özellikleri de bulunuyor. Bunlar, büyük özenle hazırlanmış hikaye ve oyun görevlerinden ve eşsiz uçuş modundan oluşmaktadır. Genel olarak bunu level 10’dan itibaren her karakter kullanabilir ve oyunun seyrinde geliştirilebilir. Petler (yardımcı hayvanlar) ve binekler gibi standart özellikler tabii ki Aion’da da bulunmaktadır. Oyun hikayesinin yanısıra ayrıntılı lonca sistemi (ittifaklar) de oyuncunun ekran başından ayrılmak istememesine sebep olacaktır.

Eklemerde durmak yok:

Aion, herhalde sahip olduğu devasa oyuncu kitlesinin isteklerini olabildiğince dikkate alan nadir MMORPG’lerden biridir. Bundan dolayı, Aion için bügüne kadar birçok büyük güncelleme ve ek paket çıktı. Aion 2.0: Assault on Balaurea, Aion 2.5: Empyrean Calling ve Aion 3.0’den sonra oyun 4.0 ek paketine ulaştı. Ek paketlerin çerçevesinde sadece yeni merciler, zindanlar, oyun görevleri ve eşyalar eklenmekle kalmadı, oyuna yeni sınıflar, hava sistemi, ev yapma sistemi, yeni kabiliyetler ve grafik güncellemeleri de dahil edildi. Oyun, oyuncu kitlesi için böylece her zaman güncel kalmaya ve uzun oyun süreleri boyunca eğlenceli olmaya çalışıyor.

Özellikler

  • Olağanüstü güzellik: Çağdaş Far Cry grafik motoru sayesinde, ayrıntılı oyun dünyası ve yüksek çözünürlüklü grafik
  • Süper hikaye: Bağımlılık yaratan hikaye modu, heyecanlı oyun görevleri, zindanlar, merciler ve akınlar
  • Uçuş modu: Level 10’dan itibaren kanatlanıyorsun, böylece daha çabuk ilerleyip muhteşem manzaralarla karşılaşıyorsun
  • Çok yönlü: 2 mistik millet ve ikişer alt sınıf ile benzersiz kabiliyetlere sahip 6 farklı savaşcı sınıfı
  • Aksiyonlu Oyun: Aion’da seni devasa merciler, boss canavarları ve lonca savaşları ile aksiyon dolu çarpışmalar bekliyor
  • Devamlı güncellemeler: Kapsamlı oyun desteği sayesinde, Aion devamlı yeni eklemelerle genişliyor, yani uzun süreli eğlence garanti

Şimdi oyna

Aion inceleme sonucu

Çok iyi ve ücretsiz bir MMORPG arayanlar, Aion ile kesinlikle mutlu olacaktır. Olağanüstü güzellikte oyun dünyası ve ayrıntılı rol yapma oyunu sistemi her oyun severi heyecanlandıracaktır. Ama dikkat: sürükleyici oyun görevleri ve muhteşem hikayesi bağımlılık yaratabilir. Aion’a başlayan zor bırakıyor. Aion, bundan dolayı World of Warcraft hayranları için gerçek bir alternatif.

Ekran Aion

Yorum yapın!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*